+420 777 008 283

Nástěnka


Od: KatKo (učitel)Pro: NJ Začátečníci Čt 17.45 - 19 (učitel)
Dobrý den,
ve čtvrtek jsme hodně pracovali s textem 2. lekce a dále si prošly gramatiku 3. lekce, a to nepřímý pořádek slov na str. 38. K tomu jsme si udělaly i cvičení pod gramatikou.
Na příště si zopakujte druhou lekci, uděláme si opakování celé lekce. A nezapomeňte na množné číslo :-)
hezký týden
Katka
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II., Němčina úterý Studio D (žák)
Dobrý den milí studenti :-)
je uložen e-learning má číslo 69, Die kälteste der vier Jahreszeiten (není na titulní straně, nutno přepsat v adresním řádku vyhledávače číslo e-learningu).
Budu se těšit v úterý!!! Olga
Od: HanaB (učitel)Pro: S3Z - Úplní začátečníci (žák)
Estimados amigos:

Včera jsme se zejména věnovali slovesu GUSTAR (= líbit se, mít rád), které se používá jinak, než ostatní slovesa, která už známe. Proto si jej, prosím, pečlivě nastudujte a připravte si případné dotazy - žádný není zbytečný!

Potom jsme si přečetli o Annině cestě po Castilli/Kastilii a dozvěděli se zajímavé informace o španělštině a její pozici mezi jazyky. Také jsme se podívali na dvojici por qué/porque (proč/protože) a řekli si, kdy se v odpovědi na "por qué" používá právě "porque" a kdy zase předložka "para" + infinitiv.

La tarea para la próxima clase es el ejercicio 3b en la página 31 (prosím, pokuste se slovo od slova).

Budu se těšit! :)


Un abrazo,

Hanka B.
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2SP (učitel)
Milí studenti, včera jsme opakovali průběhové časy. Jelikož je zvládáte bez potíží, můžeme se pomalu posunout dál. Určitě budeme pracovat s textem a před dalším časem si ještě zopakujeme členy a předložky. Taky jsme se bavili o tom, že by se hodil přehled omocných sloves. Začneme také každý týden pracovat s několika frázovými slovesy. Domácí úkol není. Přeji klidný týden a fajn víkend všem. Tereza
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2P (žák)
Milí studenti, včera jsme pracovali s textem a udělali jsme si cvičení 1 na straně 72 v učebnici. Čeká nás dokončení lekce 5B a každou hodinu si nyní zkusíme vždy probrat pár frázových sloves. Domácí úkol není. Všem přeji klidný zbytek týdne a příjemný víkend. Tereza
Od: TerezaM (učitel)Pro: A1FZb (učitel)
Milí studenti, v pondělí jsme pracovali s textem a dělali jsme listening nové lekce. Čeká nás dokončení lekce. Stále budeme procvičovat tvoření vět, především otázek. Úkol není, ale kdo máte čas, naučte se "otázková slova". Příjemný zbytek týdne a klidný víkend všem. Tereza
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý Studio D. (žák)
Milí studenti, dočetli jsme dnes text o vánočním přání ještě z minula. Udělali jsme e-learning. A pak překladové věty na préteritum, perfektum a plusquamperfektum.
Těším se opět v úterý :-)
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II. (žák)
Milí studenti, na úvod jsme udělali překlad slovíček do j.i mn. čísla a k nim jsme pak tvořili věty. Udělali jsme e-learning. Dočetli jsme text z minula, udělali k němu úkoly. Pak jsme pracovali v učebnici - gramatika na str. 25/26 plus cvičení a také cvičení 11/27. Mějte se krásně, na viděnou příští týden:-)
Olga
Od: HanaB (učitel)Pro: S3Z - Úplní začátečníci (žák)
Queridos estudiantes:

V novém roce jsme se přivítali vyprávěním o oslavách Vánoc v ČR (i jiných evropských státech), zopakovali jsme snad všechno, co už umíme, a podívali jsme se pečlivěji na příslovce "tampoco".

Za DÚ, prosím, vypracujte celou stránku 160 (cvičení 22 však není povinné - jen kdybyste měli dotazy).

A příště se můžete těšit (nejen) na sloveso GUSTAR! ;)


Un abrazo,

Hana B.
Od: KatKo (učitel)Pro: NJ začátečníci Čt 17.45-19 (učitel)
Dobrý den,
ve čtvrtek jsme si zahrály bingo, pak probíraly a procvičovaly množné číslo. Za domácí úkol jsou cvičení 16, 17 a 18 na straně 196 v učebnici. Je tam i klíč, dle kterého si své odpovědi můžete zkontrolovat.
těším se ve čtvrtek
Katka
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II., Němčina úterý Studio D (žák)
Moji milí studenti,
Je uložen nový e-learning elearning-article-1131.html - Der erste Weihnachtsbaum in Prag

Krásný víkend přeji a na viděnou v úterý!
Olga
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2SP (žák)
Hezký den všem. Včera jsme opakovali a na úkolu jsme se domluvili již v hodině, žádný další není. Příště zopakujeme průběhové časy a zlehka se přesuneme k další lekci. Přeji klidný zbytek týdne, Tereza.
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2P (žák)
Hezký den všem, včera jsme zatím opakovali, v tomto módu prozatím zůstaneme, budeme opakovat a zlehka se posuneme k další lekci. Úkol není. Příjemný zbytek týdne, Tereza.
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý Studio D. (žák)
Milí studenti, krátce jsme se bavili o vánocích na začátku. Udělali jsme e-learning ještě také k vánocům. Pak jste dostali věty na překlad - na různá témata. A pak jsme začali číst článek, který dočteme příště. Krásný týden přeji, uvidíme se v úterý :-) Olga
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II. (žák)
Milí studenti, na začátku hodiny jsme dnes přeložili pár vět na téma vánoce. Udělali jsme e-learning taky s vánoční tématikou ještě. Připravila jsem vám věty na překlad - Adjektve a skloňování podstatných jmen. Pak jsme četli text a dělali k němu cvičení. Příště ho doděláme, komu by se chtělo, může udělat jako Hausafgabe :-) Mějte se fajn, uvidíme se příští týden. Olga
Od: TerezaM (učitel)Pro: A1FZb (žák)
Hezký den, dnes jsme opakovali a procvičovali modelové situace. Na příště úkol není, jen zi vše zopakujte a naučte se slovíčka k určení směru, která jsme si dnes vypisovali. Hezký zbytek týdne. Tereza
Od: KatKo (učitel)Pro: NJ Začátečníci Čt 17.45 - 19 (učitel)
Hezký den,
ve čtvrtek jsme si zopakovaly číslovky a zápor (učeb. str. 25). K němu jsme si udělaly cvičení na str. 26 úplně nahoře a cv. 15 na str.
Dále jsme si probraly podstatná jména bez členu (str. 24) a k tomu cvičení pod gramatikou a cv. 9 na str. 28.
Na příště si připravte slovíčka 2. lekce.
Pěkný týden
Katka
Od: Olaop (učitel)Pro: (učitel)
Od: Olaop (učitel)Pro: (učitel)
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II., Němčina úterý Studio D (žák)
Dobrý den v roce 2019!! Všem vám přeji jen to nejlepší, hodně zdraví a štěstí, ať se vám vše daří :-)
Na začátku ledna ještě dokončíme téma Advent a Vánoce.

Připravte si e-learning Thema - Symbole der Weihnachtszeit 3: 1. die Weihnachtskrippe, 2. der Schwibbogen und 3. das Rauchermännchen - skola/elearning-article-45.html

Otevřete si jakýkoli e-learning a v adresním řádku nahoře přepište číslo e-learningu na 45 a klikněte na enter - téma se otevře.
Mějte se moc hezky a budu se na vás těšit v úterý!
Olga
Od: KatKo (učitel)Pro: NJ Začátečníci Čt 17.45 - 19 (žák)
Hezký den,
v němčině jsme si probrali slovíčka týkající se Vánoc a podívali se na zápor v němčině. Také jsme si zazpívali, posílám odkaz na píseň: https://www.youtube.com/watch?v=jxzpgxd6qSY
Přeji krásné svátky a šťastný nový rok!
Katka
Od: Verča O. (žák)Pro: KatKo (učitel)
Dobrý večer Katko,
omlouvám se, ale dneska nedorazím do němčiny.
S pozdravem
Verča O.
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2SP (žák)
Příjemný den všem, v úterý jsme formou modelových situací opakovali a upevňovali present a past simple. Pracovali jsme také s textem.
ZA úkol si vypracujte strany 30 - 32,kromě cvičení PRONUNCIATION a LITENING.
Všem přeji pohodové svátky a do nového roku pevné zdraví a veselou mysl.

Na viděnou 8. 1. 2019
Tereza
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2P (žák)
Dobrý den všem, v úterý jsme formou modelových situací opakovali a upevňovali present a past simple. Pracovali jsme s textem a konverzovali.
Za domácí pkol si uděljte strany 44 - 46 ve cvičebnici a kdo mi neodevzdal text (minulý úkol), odevzdá jej po svátcích, nebo mi jej do té doby pošle!

Všem přeji klidné svátky plné pohody a do nového roku pevné zdraví a veselou mysl.
Na viděnou 8. 1. 2019,

Tereza
Od: TerezaM (učitel)Pro: A1FZb (žák)
Hezký den všem,

v pondělí jsme opakovali formou modelových situací v čemž budeme pokračovat i v lednu.

Za úkol si přes svátky vypracujte opakování v učebnici, na stranách 52/53.


Ad strana 52: udělejte ji celou, kromě cvičení PRONUNCIATION

Ad strana 53: udělejte ji celou kromě poslechu + u cvičení 2 CAN YOU... po vás chci text podle zadání, který mi odevzdáte! na první lekci po Vánocích, nebo mi jej do té doby! pošlete. Pod tento text ještě písemně vypracujete cvičení 4 CAN YOU SAY... - odpovíte na otázky, které tam jsou.

Uvidíme se až 7. 1., proto věřím, že vše hravě zvládnete.

Přeji klidné svátky plné ohody a do nového roku pevné zdraví a veselou mysl.

Tereza

Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý Studio D. (žák)
Milí studenti, dnes jsme si na začátku četli 18 nejopakovanějších vět zu Weihnachten :-) Pak e-learning. Věty na skloňování přídavných jmen - opakování. Video - Urlaub in Deutschland a k němu cvičení. Užijte si krásné svátky a budu se moc těšit v lednu! Olga
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II. (žák)
Milí studenti,dnes jsme na úvod dělali článek a otázky na něj. Já jsem vám to četla a pak dávala otázky a vy jste odpovídali. Pak e-learning. Doposlouchali jsme cv. 9 na str. 27 v učebnici. A pak skloňování přídavných jmen str. 24 a 25. Užijte se vánoce a budu se moc těšit po Novém roce. Olga
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2SP (žák)
Hezký den všem. Děkuji, že jste byli připraveni a mohli sme si povídat o vánočním textu a také o Vánocích, nebo také o kočkách a dalších fajn věcech. V povídání budeme pokračovat a zamříme se především na časy a tvoření vět. Vše formou her, rozhovorů, modelových situací, scének a podobně.
Klidný víkend všem, Terez.
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2P (žák)
Hezký den všem, v úterý jsme hráli hry na slovní zásobu a povídali jsme si o Skotsku. Ještě jednou díky všem, že jste byli překvapení. Za domácí úkol jsme se domluvili na kratším textu, který napíšete, a soce na téma travelling. (Cca 15 vět). V úterý budeme opakovat a formou her, rozhovorů a modelových situací se zaměříme na tvoření vět.
Klidný víkend všem, Tereza.
Od: TerezaM (učitel)Pro: A1FZb (učitel)
Hezký den všem, v pondělí jsme hráli hry na slovní zásobu a pracovali jsme s textem. Prošli jsme také řadové číslovky.
Nadále budeme opakovat a zaměříme se hlavně na tvoření otázek.
Příjemný víkend všem, Tereza.
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II., Němčina úterý Studio D (žák)
Milí studenti,
Je uložen nový e-learning Das Tischgebet - /elearning-article-1129.html, E-learning je nový a je vidět na úvodní stránce v modrém pruhu vpravo.Součástí je video, a dole je odkaz na test. N301 "Verstehenen Sie Wienerisch 1?" Tento odkaz je pouze na webu a ne v přiloženém PDF.
Dole v e-learningu je přesně popsáno, jak se do testu dostanete. Zkuste si udělat a přineste pak také do hodiny.
Přeji vám klidný Advent a budu se těšit v úterý!
Olga
Od: KatKo (učitel)Pro: NJ Začátečníci Čt 17.45 - 19 (žák)
Dobrý večer,
dnes jsme si zopakovali sloveso "haben" a povolání a vrhli se na Vánoce. Naučili jsme se pár slovíček, které jsme spojovali do vět. I se záporem, který je ve druhé lekci.
Za domácí úkol je přeložit věty:
Zdobím vánoční stromek baňkami, světelnými řetězy a hvězdou.
Nezdobím vánoční stromek baňkami.

Katka
Od: HanaB (učitel)Pro: S3Z - Úplní začátečníci (žák)
Queridos estudiantes:

Včerejší hodinu jsme věnovaly tématu Vánoc. Ti, kdo jste chyběli, máte text, který jsme použily, k dispozici v Úschovně.

Za DÚ, prosím, využijte nové slovní zásoby ze zmíněného materiálu a napište kratičký (+/- 5-10 vět) text o Vánocích v České republice a také potrénujte časování sloves v přítomném čase prostřednictvím cvičení 19 a 20 na str. 159.

Příští týden se tedy, jak už bylo řečeno, neuvidíme, a proto vám všem (ještě jednou) přeji příjemně strávené vánoční svátky a šťastný vstup do nového roku!!!

Budu se na vás zase moc těšit 9. ledna! :)

¡¡¡FELIZ NAVIDAD!!!


Un abrazo,

Hanka B.
Od: KatKo (učitel)Pro: NJ začátečníci Čt 17.45-19 (žák)
Zdravím studenti, minule jsme v němčině procvičovaly číslice, dále jsme dělaly poslechová cvičení 1 a 2 na straně 31. Zítra zopakujeme sloveso "haben" a řekneme si něco k Vánocům.
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2SP (žák)
video z dneška

https://www.youtube.com/watch?v=2iOlM9XdOYo

Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý Studio D. (žák)
Milí studenti,
zopakovali jsme protiklady přídavných jmen na úvod. Pak E-learning Adventssymbole 2. A pak překladové věty různé :-) Budu se těšit na příště!!! Olga
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II. (žák)
Milí studenti, dnes jsme udělali na úvod přídavná jména, opaky, prosím, naučte se je:-) Ale cvičení s nimi budeme dělat až v novém roce. Pak e-learning Adventssymbole 2. Dále učebnice - vzadu str 200 a 201/cv. 9 a 10. Vysvětlení gramatiky přivlastňovací zájmena str. 23 a 24 a k tomu cv. Pak ještě poslechové cv. 9/str. 27 - doděláme příště!!! Těším se moc opět v úterý :-)
Olga
Od: HanaB (učitel)Pro: S3Z - Úplní začátečníci (žák)
Buenas tardes, queridos estudiantes:

Právě jsem do Úschovny umístila materiály k zítřejší aktivitě týkající se oslav Vánoc ve Španělsku. Vytiskněte si je, prosím, a přineste s sebou.

Soubor "La Navidad en España 2" můžete pak tisknout na šířku a 2 × 1 stránka, protože text je rozměrný a i takto zmenšený je dobře čitelný.


Cordialmente,

Hanka B.
Od: HanaB (učitel)Pro: S3Z - Úplní začátečníci (žák)
Queridos estudiantes:

Při našem setkání v tomto týdnu jsme intenzivně trénovali novou slovní zásobu z 2. lekce - objekty, přídavná jména i barvy - a zakomponovali jsme do toho i použití slovesa TENER.

Zejména jsme se ale naučili časovat slovesa II. (zakončená na -ER) a III. (zakončená na -IR) třídy v přítomném čase!

Za DÚ tedy, prosím, vyčasujte v přítomném čase slovesa BEBER, CREER, COMPRENDER, ABRIR, RECIBIR a COMPARTIR a také vypracujte cvičení 17 a 18 na str. 159.

A jelikož se příští týden uvidíme v tomto roce naposledy (opět připomínám, že 19. 12. hodina neproběhne), budeme se věnovat tématu Vánoc ve Španělsku. Ráda bych pro vás na to téma vytvořila nějaké materiály, tak, prosím, někdy v úterý během večera nakoukněte do Úschovny a vytiskněte si, co tam bude k dipozici.

¡Y ya está! :) Budu se na vás moc těšit!


Un abrazo,

Hanka B.
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II., Němčina úterý Studio D (žák)
Je uloženo nové téma: Symbole der Weihnachtszeit 2 - der Adventskranz, Adventskalender und der Stern - elearning-article-24.html

Jedná se opět o upravené starší téma a proto se neobjeví na titulní stránce e-learningu. Otevřete si jakýkoli e-learning a nahoře v adresním řádku prohlížeče přepište číslo na na 24 - takže adresa bude končit na: teburg.cz/skola/elearning-article-24.html
Doufám, že tentokrát vám to půjde lépe najít a vytisknout :-) Těším se v úterý! Olga
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2SP (žák)
DObrý večer všem, v úterý jsme si hodně povídali a trochu jsme pracovali s učebnicí.
V Úschovně máte text na téma Vánoce, přečtěte si jej, nejlépe 2x (i vícekrát) a připravte se na rozhovor (diskuzi) ohledně textu a na téma Vánoc.
TExt si ezměte s sebou, budeme hledat i nějaké gramatické jevy.
Klidný víkend všem. Tereza
Od: TerezaM (učitel)Pro: A1FZb (žák)
TEXT MÁTE V ÚSCHOVNĚ!

Tereza
Od: TerezaM (učitel)Pro: A1FZb (žák)
Milí, v pondělí jsme pracovali s textem v učebnici, v lekci 5B a také jsme formou hry procvičovali tvoření vět. Tvření vět, jak jste se shodli, je zatím problém, proto se na to nyní zaměříme. Čekají nás také hry zaměřené na opakování a upevnění slovní zásoby a práce s textem (gramatický "rozbor"). Nemějte obavy, jen se pokusíme o to, abychom pochopili, proč jsou v AJ důležité předložky a slovosled a aby vám lépe fungovalo tvoření vět.
Hezký víkend všem. Těším se na viděnou, Tereza.
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2P (žák)
Hezký den všem. Zadání úkolu máte v Úschovně. V úterý si budeme především povídat, připravím ale i nějaké aktivity na procvičení slovní zásoby a ráda bych, abyste mi něco napsali (kratší text), téma si domluvíme společně. Přeji klidný víkend a těším se na viděnou, Tereza.
Od: HanaB (učitel)Pro: Eva K. (S3Z - Úplní začátečníci) (žák)
¡Hola, buenas tardes, Eva!

Snad k Vám tato zpráva doputuje. :) Všechno je v pořádku, jste samozřejmě omluvena - děkuji moc, že jste dala vědět! Chtěla bych Vám touto cestou ještě připomenout, že vzhledem k tomu, že jste se omlouvala i z příští hodiny, tak se spolu uvidíme až 9. 1. 2019 (19. 12. mám dovolenou a 2. 1. jsou pořád ještě vánoční prázdniny)!

Sledujte, prosím, příležitostně nástěnku pro tradiční info, popř. se s námi opět nějakým způsobem spojte. :)

Prozatím přeji brzké uzdravení a krásnou dovolenou i svátky! ¡Felices fiestas!


Un cordial saludo,

Hanka B.
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý Studio D. (žák)
Milí studenti, na úvod jsme udělali krátké překladové věty. Pak e-learning Advent. Dodělali jsme cvičení na předpony sloves a pak jsme k tomuto tématu překládali věty. Na viděnou opět v úterý:-) Olga
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II. (žák)
Milí studenti:-) Dnes jsme udělali krátké cv. na úvod hodiny - skloňování podst. jmen. Pak článek na doplňování - jídlo. E-learning- Advent. A potom cv. vzadu v učebnici - str. 199/cv. 6 a pak dále str. 200/cv. 7 a 8 a cv. 9 jsme začali, ale doděláme příště. Pokud uděláte doma, můžete :-) těším se opět v úterý! Olga
Od: TerezaM (učitel)Pro: A1FZb (žák)
slíbené video na short answers

https://www.youtube.com/watch?v=pVCbG-DT8E8

Od: HanaB (učitel)Pro: S3Z - Úplní začátečníci (žák)
Queridos estudiantes:

Tento týden jsme se v rámci diskuze o chybách v testu věnovaly úplně, úplně posledním nejasnostem týkajícím se úvodních lekcí.

V druhé lekci jsme se pak nejdříve zaměřily na sloveso TENER, které je první sloveso s kmenovou změnou (tzn. při časování se zde v některých osobách E mění na IE), potom jsme si vysvětlily použití slovesa HAY (3. slovesa s významem "být"), připomněly si, jaké španělština používá určité členy (el, la, los, las), a rozšířily si slovní zásobu o pár přídavných jmen (a jejich protikladů), barev a otázky "¿Cómo es?" a "¿De qué color es?".

Nebojte se, všechno pečlivě potrénujeme! :) A pak budeme pokračovat v naší "aventuře". ;)

La tarea para esta semana es: p. 156/ej. 4, 5 y p. 157/ej. 7.

Budu se těšit!


S přáním krásného vstupu do adventu

Hana B.
Od: KatKo (učitel)Pro: NJ Začátečníci Čt 17.45 - 19 (žák)
Zdravím, ve čtvrtek jsme si zopakovali členy podstatných jmen v domácím úkolu a pak ve cvičení 5 na str. 27. Dále jsme si udělali přehled povolání a nakonec jsme se vrhli na číslice.
Domácí úkol je přeložit tyto: 231, 5893, 10001, 44, 956, 420, 7701, 87, 23900, 607.
Hezký začátek adventu přeji
Katka