+420 777 008 283

Nástěnka


Od: TerezaM (učitel)Pro: A2SP (žák)
Moji milí studenti, v úterý jsme načali novou lekci a další čas. Ten budeme nyní nadále procvičovat a upevňovat. Připravím vám k němu ještě e-learning a v úterý vám ukážu, kde jej najdete. Přeji vem klidný víkend a těším se na viděnou. (Úkol na 4.12. není, ale na další týden bude četba a následně pak diskuze o daném textu. Promyslete si tedy prosím, jaký žánr vás bude nejvíce bavit.) Těším se na viděnou, Tereza.
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2P (žák)
Hezký večer všem, milí, v úterý jsme udělali další lekci, která obsahovala kvantifikátory. Gramatiku vám dám na e-learning a v úterý vám ukážu, kde ji najdete. V úterý budeme pravděpodobně opět více konverzovat a procvičovat vše, co jsme již probrali. Za domácí úkol si prosím promyslete, jaká země z uvedených vás zajímá nejvíce - USA, Anglie, Skotsko, Irsko, historie / příroda / současnost. :) Jiný úkol není. Přeji klidný víkend a pevné zdraví a těším se na viděnou, Tereza.
Od: TerezaM (učitel)Pro: A1FZb (žák)
Moji milí, v pondělí jsme formou hry procvičoovali tvoření vět, načež jsme se dívali na video, které bohužel nemělo titulky a nebylo to tedy úplně snadné. Nicméně, jste velmi šikovní a děláte pokroky. Za úkol je tento týden podívat se na krátké video ze seriálu Přátelé (YT) a jeho krátké shrnutí (v AJ, asi ve 3-4 větách). Máme hotovou lekci 5c a čeká nás lekce další. Zatím budeme stále procvičovat past simple.
Všem přeji pevné zdraví a klidný víkend.
Tereza
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II., Němčina úterý Studio D (žák)
Moji milí studenti :-) Nový e-learning pro příští týden : https://www.teburg.cz/skola/elearning-article-19.html
Přeji vám krásný víkend a na viděnou v úterý! Olga
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý Studio D. (žák)
Milí studenti:-) Udělali jsme e-learning Kasperl 2. a Vrhli jsme se na opakování Trennbare und untrennbare Verben. Příště budeme pokračovat:-) Těším se!Olga
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II. (žák)
Milí studenti, dnes jsme udělali Kasperl 2. e-learning. A pak jsme se vrhli na opakování skloňování podstatných jmen. Udělali jsme společně s tím i přehled předložek. Pak kontrola domácího úkolu- str. 23/cv.II. Pak str. 27/cv.5,6,7,8. A na str. 199 vzadu/cv. 5. CV 6. máte za DÚ :-) TĚŠÍM SE NA VÁS PŘÍŠTĚ :-) Olga
Od: KatKo (učitel)Pro: NJ Začátečníci Čt 17.45 - 19 (učitel)
Hezký den,
ve čtvrtek jsme probrali skloňování členů die a das. Vypracovali jsme cvičení pod gramatikou na straně 24, dále 5 a 6 na straně 27.
Pak jsme začali pracovat s povoláními.
Domácí úkol je na str. 28 cvičení 8.
Mějte se hezky
Katka
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2SP (žák)
Tento týden úkol není. Tereza
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2P (žák)
Tento týden úkol není. Tereza
Od: TerezaM (učitel)Pro: A1FZb (učitel)
Tento týden úkol není. Tereza
Od: HanaB (učitel)Pro: S3Z - Úplní začátečníci (žák)
Estimados estudiantes:

Tento týden jsme si tedy napsali onu opakovací písemku (pokud se najdou chybičky, tak si je - dle domluvy - příští hodinu okomentujeme) a rovnou jsme se po hlavě vrhli do další lekce, kde jsme si úvodem značně rozšířili slovní zásobu o výrazy týkající se vybavení třídy, školních pomůcek apod.

Rovněž jsme se podívali na to, jak ve většině případů rozeznáme, zda se jedná o podstatné jméno rodu mužského, nebo ženského. Naučili jsme se také, jak se zeptat "Co to je?", a při té příležitosti jsme si vysvětlili, jak se ve španělštině projevuje neexistence středního rodu. Zároveň už také ovládáme použití neurčitého členu před podst. jm. (un, una, unos, unas) a stejně tak jsme si připomněli, jak se tvoří množné číslo.

Zkrátka jsme (jste!) byli zase rychlí a šikovní! :)

La tarea: p. 156/ej. 1 y 2. (+ Zkontrolujeme ten předchozí.)

Budu se těšit!


¡Hasta el miércoles!

Hanka B.
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II., Němčina úterý Studio D (žák)
Milí studenti,
je připraven další e-learning - Kasperltheater 2, - elearning-article-1127.html.
Budu se těšit v úterý :-)
hezký víkend přeji. Olga
Od: Vera (žák)Pro: Katko (učitel)
Omlouvám se, nedorazím ani dnes. Syn má zápal plic. Bohužel jsem bacil chytla tak. děkuji
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý Studio D. (žák)
OPRAVA - MOJE POSLEDNÍ ZPRÁVA JE SAMOZŘEJMĚ PRO STUDENTY SKUPINKY STUDIO D. OMLOUVÁM SE!!!!! :-)
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II. (učitel)
Milí studenti, dnes byl Adam sám a udělali jsme spolu na úvod překladové věty, pak jsme dodělali způsobová slovesa z minula a četli a překládali článek na téma Computer. Zda nám pomáhá nebo vládne :-) Mějte se hezky, budu se těšit příště! Olga
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II. (žák)
Milí studenti, dnes jsme udělali překladové věty na úvod, které jsem vám donesla. Pak jsme udělali e-learning - Kasperl. A pak jsme se vrhli na gramatiku - skloňování podstatným jmen - str. 22 a 23 v učebnici. Prošli jsme vzory a pak udělali cvičení I. na str. 23, Zkuste si cv II udělat za DÚ!! :-) Příště budeme skloňování trénovat, nebojte :-) Budu se na vás těšit. Olga
Od: KatKo (učitel)Pro: NJ Začátečníci Čt 17.45 - 19 (žák)
Dobrý den,
ve čtvrtek jsme si dali opáčko první lekce. Pak jsme probírali sloveso HABEN - MÍT a člen mužského rodu (gramatika na str. 24 a 25). Za domácí úkol překlad vět:
Nějaký pes je tady.
To je dcera nějakého pána.
Znáš nějakého lékaře?
Patří to nějakému otci?

Ve čtvrtek budem vše znovu procházet :) Těším se
Katka
Od: HanaB (učitel)Pro: S3Z - Úplní začátečníci (žák)
Queridos estudiantes:

Co k středeční hodině dodat, než že jsme společnými silami úspěšně dokončili první lekci (co do množství ale už druhou :)) a formou aktivit zopakovali co nejvíce frází a slovíček, kterých jsme za toto období společné práce nabyli.

Za DÚ si, prosím, pro poslední opakování vypracujte cv. 21 a 22 na str. 155 a zejména si, prosím, projděte shrnutí lekce na str. 21 a 22 a své zápisky. Na začátku příští hodiny pak věnujeme tolik času, kolik jen budete potřebovat vašim dotazům a nejasnostem a potom si napíšeme krátký (opravdu krátký!) test z probrané látky (čili toho, co už jste mi v hodinách mnohokrát řekli automaticky správně :)).

Budu se na vás těšit!


Un abrazo,

Hana B.
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2SP (žák)
Hezký den všem,

v úterý jsme měli konvrzační hodinu. V podobném duchu budeme pokračovat i v dalším týdnu a posuneme se pozvolna na další lekci.
Úkol tento týden není, ale pokud je něco, co byste potřebovali znovu procvičit / vysvětlit, připravte si to a projdeme to společně.

Přeji klidný víkend. Tereza
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2P (žák)
Hezký den všem,

úterní hodina byla konverzační. Nestihli jsme zkontrolovat úkol z minula, proto si jej zkontrolujeme příští týden. Do Úschovny vám nahraji řešení, takže to v úterý jen projdeme. Kdyby vám ohledně kondicionálů bylo cokoliv nejasné, neváhejte se zeptat. Ráda vše vysvětlím.
Čeká nás další lekce s dalším časem. Za úkol si tedy prosím zkuste připravit cokoliv, v čem tápete, co je vám nejasné a co byste rádi zopakovali.
Přeji klidný víkend a těším se na viděnou, Tereza.
Od: TerezaM (učitel)Pro: A1FZb (žák)
Hezký den všem,

v pondělí jsme opakovali a procvičovali past simple a začali jsme lekci 5B, v níž budeme pokračovat. Za domácí úkol si, prosím, udělejte cvičení na straně 38 ve cvičebnici.
V pondělí si budeme také hrát a povídat.

Přeji klidný víkend a těším se na viděnou, Tereza.
Od: (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II., Němčina úterý Studio D (učitel)
Je uložen nový e-learning - Kasperltheater 1, https://www.teburg.cz/skola/elearning-article-1126.html , prosím připravte si. Těším se, až se uvidíme. Vaše Olga
Od: Vera (žák)Pro: Katko (učitel)
Omlouvám se, syn je nemocný, má akutný zánět dýchacích cest. Děkuji. Písemku si ráda napíši příště :)
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý Studio D. (žák)
Milí studenti, dnes jsme udělali 5. díl Osoblaha e-learning, pak jsme se dívali na video o Londýně, a povídali, tedy spíš já :-) Dodělali jsme překladové věty n Wohnung z minula a začali překlad. věty na způsobová slovesa. Doděláme příště. Mějte se hezky. Olga
Od: (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II. (učitel)
Milí studenti, dnes jsme udělali e-learning 5. díl Osoblaha. Pak jsme povídali - já jsem povídala :-) o Londýně, dívali jsme se i na video - v němčině. Pak jsme udělali cvičení 24 na str. 129. A udělali jsme celou str. 29 v učebnici. Příště budeme pokračovat gramatikou. Mějte se hezky. Olga
Od: KatKo (učitel)Pro: NJ Začátečníci Čt 17.45 - 19 (žák)
Dobrý den,
minule jsme si zazpívali písničku z první lekce, dále dodělali poslechová cvičení a udělali pár shrnujících cvičení na celou 1. lekci.
Příště si dáme malý test shrnující tuto lekci a budeme pokračovat v další.
Hezký den
Katka
Od: HanaB (učitel)Pro: S3Z - Úplní začátečníci (učitel)
Queridos estudiantes:

I když jsme se ve středu opět sešli (-y :)) v menším počtu, nezahálely jsme a pořádně jsme procvičily slovesa zakončená na -AR včetně zvratných, také jsme se věnovaly učebnici a závěrem jsme se díky textu na str. 18 seznámily (kromě jiného) i s geografií, politickým členěním a jazykovou politikou Španělska. Příští týden se tomuto tématu budeme věnovat dále.

La tarea: página 154/ejercicios 17 y 18.

Těším se na naše další setkání! :)


Un abrazo,

Hana
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2SP (učitel)
Hezký den všem,

v úterý jsme prošli průběhové časy, cvičení k nim vám nahraji během zítřka do Úschovny, udělejte si jej prosím za domácí úkol.

Čeká nás další lekce, ale ráda bych vás trochu víc rozmluvila, takže si připravím i nějaké aktivity ke konverzaci. Stud nechte doma, mluvit můžeme i s chybami, tím se učíme. :)

Přeji klidný víkend a těším se na viděnou, Tereza.
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2P (žák)
Hezký den všem,

v úterý jsme si povídali o Halloweenu, pracovali jsme s textem a zopakovali jsme si druhý kondicionál.

V Úschovně najdete domácí úkol ke kondicionálům (nultý, první a druhý).

Případné nejasnosti si znovu vysvětlíme a pozvolna se posuneme do další lekce. :)

Přeji klidný víkend a těším se na viděnou, Tereza.
Od: TerezaM (učitel)Pro: A1FZb (žák)
Hezký den všem, v pondělí jsme opakovali past simple a dělali jsme poslechová cvičení z učebnice. V tuto chvíli zvládáte dva časy, předložky, členy a disponujete již i znalostí několika sloves.
Budeme proto pozvolna pokračoat další lekcí a nadále opakovat. Projděte si poznámky a zopakujte si slovíčka na téma daily routine a zároveň si prosím udělejte cvičení na str. 36/37 ve cvičebnici (kroě cvičení na poslech a výslovnost).
Přeji klidný víkend a těším se na viděnou.
Tereza
Od: Vera (žák)Pro: Katko (učitel)
Dobrý den, děkuji za doplění. Omlouvám se, v práci jsem dostala na starosti nový projekt, takže budu ráda, když budu stíhat. Omlouvám se, když někdy doběhnu na poslední chvíli. Můžete mi prosím poslat jméno a přímení některé z mladších holek? Ráda by, aby mi ofotili své poznámky. Já už se s holkami spojím.Moc Vám děkuji Veronika Malkrabová
Od: KatKo (učitel)Pro: NJ Začátečníci Čt 17.45 - 19 (žák)
Hezký den,
ve čtvrtek jsme si zopakovali slovíčka první lekce, naučili se, jak vypadají německé věty oznamovací, tázací - gramatika na str. 14. Prošli jsme cv. u této gramatiky a dále cv. 13 na str. 16, cv. 22 a 23 na str. 17.
Dále jsme procvičovali psaní, poslech i konverzaci a pracovali s písní na str. 21. Příště si ji zase zazpíváme.

DOmácí úkol je cv. 19 na str. 16 a cv. 24 na str. 17

Hezké dny
Katka
Od: HanaB (učitel)Pro: S3Z - Úplní začátečníci (žák)
(2. část)

Ty, kdo jste byly ve středu přítomny, si možná vzpomenete, že jsem zmínila, že dnes nectíme Památku zesnulých jen v našich končinách, ale děje se tak i v některých hispánských zemích - i když událost probíhá trochu jiným způsobem. Konkrétně jsem zmiňovala Mexiko, kde je dnešní den znám pod jménem "Día de Muertos" ("Den mrtvých") a vyznačuje se oslavami, které vás bezpochyby zaujmou. Umístila jsem vám tedy krátké video s výjevy ze zmíněných oslav na e-learning - netrapte se, pokud zatím nebudete stoprocentně rozumět všem popiskům, záběry jsou všeříkající a zároveň se mě samozřejmě můžete na cokoli zeptat. :)


¡Un buen fin de semana! Těším se na vás!

Hana B.
Od: HanaB (učitel)Pro: S3Z - Úplní začátečníci (žák)
(1. část)

Queridos estudiantes:

Hlavním bodem středeční hodiny tentokrát bylo časování sloves I. třídy zakončených na -AR. Pobavily jsme se rovněž trochu o některých evropských zemích (jsem moc ráda, že jste doma mrkly na tabulku států a národností, a tím pádem se nám v hodině dobře pracovalo! :)) a naučily se, jak reagovat, pokud nerozumíme tomu, co nám druhý říká.

Za DÚ se prosím pečlivě naučte časovat slovesa zmíněné třídy a pro procvičení si vyčasujte písemně i nahlas slovesa llegar, buscar, bailar, viajar a bañarse. Také si, prosím, přeložte věty ve cv. 24 na str. 155.
Od: HanaB (učitel)Pro: Radka S. (žák)
Milá Radko,

děkuji Vám za zprávu - vše je v pořádku. Sledujte, prosím, i nadále nástěnku pro info o proběhlé hodině.


S přáním krásného víkendu

Hana B.
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II., Němčina úterý Studio D (učitel)
Milí studenti :-)
je uložen poslední díl naší série o Osoblaze, městě jehož jméno zná každý Němec. Je to 5. díl - elearning-article-1124.html Součástí úkolu je i vyprávění obsahu přiloženého videa. Podívejte se na něj - text je součástí e-learningu.
Jen upozorňuji!!! Budeme mít hodinu až 13.11.!!! Až na tuto hodinu bude tento e-learning :-)
Budu se na vás moc těšit.
Olga
Od: (žák)Pro: hanab (učitel)
Omlouvám se z dnešní hodiny z pracovních důvodů. Děkuji radka
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý Studio D. (učitel)
Milí studenti,
povídali jsme si dnes o Dušičkách, dívali jsme se na video a četli si text a konverzovali. Pak jsme udělali 4. díl e-learningu Osoblaha. A začali jsme téma Wohnung, popisovali jsme obrázek bytu - předložky. A pak jsme začali překladové věty, příště je doděláme.
Uvidíme se za 14 dní!!!

Mějte se krásně.
Olga
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II. (žák)
Dobrý den milí studenti,
podívali jsme s dnes na krátké video k Allerheiligen. Udělali jsme e-learning Osoblaha IV. Zkontrolovali jsme domácí úkol - věty na překlad. Pak jsme procvičili věty na Mode. A pracovali jsme v učebnici - cvičení 3 a 4 str. 26 a 27, pak cv. 20 a 21 na str. 28 a 29.
Mějte se hezky a uvidíme se společně za 14 dní!!

Olga
Od: HanaB (učitel)Pro: S3Z - Úplní začátečníci (žák)
Queridos estudiantes:

Minulá středa se nesla ve znamení cesty kolem světa bez opuštění naší útulné učebny. :) Nadále jsme se věnovali práci se státy a národnostmi (slíbenou tabulku obsahující další slovní zásobu nyní naleznete v úschovně), odstartovali případný šampionát v "kufru" - hře trénující slovíčka, naučili se sčítat a odečítat ve španělštině a vyzkoušeli jsme si napsat některá neznámá slova jen po sluchu.

Za DÚ vás prosím o projití dokumentu z úschovny (nežádám vás, abyste prozatím všechno uměli perfektně, ale zkuste se, prosím, toho naučit co nejvíce a postupně přidávat) a potom o vypracování cvičení 8, 10 a 11 na str. 152.

Y ya está. :) ¡Nos vemos el miércoles! Budu se těšit. A přeji krásné strávení dnešního významného svátečního dne!


Un abrazo,

Hana B.
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2SP (učitel)
Hey guys,

v minulé hodině jsme prošli simple future (WILL/GOING TO) a udělali si nějaká cvičení. Také jsme konverzovali.

Za domácí úkol si prosím udělejte cvičení na str. 38/39 v učebnici (kromě poslechu) a prosím všechny, kteří tak ještě neučinili, aby mi poslali text, který jste měli za domácí úkol již minule. Zadání je v Úschovně. Kdo nemá můj e-mail, donese text na výuku.

Připomínám, že 30. 10. jsou prázdniny a angličtina není. V dalším týdnu si pak uděláme tématickou hodinu k Haloweenu (přijďte v maskách ;) ) a zopakujeme průběhové časy.

Přeji klidný víkend a těším se na viděnou, Tereza.
Od: TerezaM (učitel)Pro: A2P (žák)
Hezký den všem,

v úterý jsme zopakovali 0 conditional a zopakovali 1st conditional. Prošli jsme si způsoby, kterými můžeme dávat doporučení. Jejich přehled, spolu s rozdíly mezi slovy TALK, TELL, SAY a SPEEK vám donesu v další hodině, jak jsem slíbila.

Udělali jsme si také poslech na straně 64 v učebnici.
Za domácí úkol si prosím vypracujte cvičení GRAMMAR a VOCABULARY na straně 66 v učebnici a cvičení na str. 42 a 43 ve cvičebnici (kromě poslechového cvičení).

30. 10. jsou prázdniny a výuka nebude. V dalším týdnu si pak uděláme tématickoou hodinu (Haloween, 100 založení republiky) a pozvolna začneme s lekcí 5A.

Přeji všem krásný víkend a těším se na viděnou.

Tereza
Od: TerezaM (učitel)Pro: A1FZb (žák)
Milí mí,

v pondělí jsme si povídali o Karkulce, procvičovali minulý prostý čas a pomocné sloveso DO.
Za domácí úkol si prosím udělejte strany 32 (cvičení 1a, 1b) a 33 (Reaing + 4b a 4c) ve cvičebnici.

V další hodině doprobereme present simple, ketrý budeme nadále procvičovat a uděláme si nějaká zajímavá cvičení na téma Haloween a 100 let založení naší republiky.

Připomínám, že v pondělí 29. 10. jsou prázdniny, angličtina tedy NENÍ!

Všem přeji klidný víkend a těším se na viděnou.

Tereza
Od: (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II., Němčina úterý Studio D (žák)
Dobrý den,
je uložen nový e-learning (už 4. díl) na téma Osoblaha, tentokrát ukončíme téma památky v Osoblaze. elearning-article-1123.html, Osoblaha heute - die übrigen 3 Sehenswürdigkeiten - Teil D
V dalších dílech se dozvíme, proč každý Němec jméno Osoblaha zná, ale to už se dostaneme do oblasti kultury a knih.
Těším se v úterý, přijďte:-) Vaše Olga
Od: KatKo (učitel)Pro: NJ Začátečníci Čt 17.45 - 19 (žák)
Dobrý den,
ve čtvrtek jsme si procvičovali německou výslovnost, fráze a rozhovory. Dále jsme se naučili časovat sloveso sein a pravidelná slovesa. Domácí úkol je cvičení 9 na straně 16 a cvičení na straně 13 pod gramatikou slovesa sein.
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý Studio D. (žák)
Milí studenti, udělali jsme dnes e-learning Osoblaha III. Věty na překlad - Mode. A pak článek a k němu cvičení - Die Geschichte des Schosses Sacrow - opakovali jsme tam slovesa. Přeji klidný týden a těším se příští úterý :-)
Olga
Od: Olaop (učitel)Pro: Němčina úterý SSD II. (učitel)
Milí studenti, v dnešní hodině jsme udělali e-learning Osoblaha III. Dostali jste věty na opakování téma Mode. Doposlechli jsme si článek 2. lekce, přečetli, přeložili. Udělali jsme cvičení 1/str. 26. Zapomněli jsme zkontrolovat domácí úkol, tak to uděláme příště!!!
Přeji klidný týden :-) Olga
Od: (žák)Pro: (žák)
Od: HanaB (učitel)Pro: S3Z - Úplní začátečníci (žák)
Estimados estudiantes:

Přicházím ještě s trochu pozdnějším shrnutím pro zájemce.

Minulou středu jsme si kromě opakování stručně povídali o některých známých osobnostech Španělska a Latinské Ameriky a naučili jsme se tak názvy některých dalších států a národností (tento týden se budeme zabývat dalšími). Také jsme si vysvětlili tři pravidla přízvuku (důrazu na slabiku) ve španělštině, jak se čtou dvě hlásky "c" po sobě, vyzkoušeli si od poslechu napsat španělská jména, příjmení a číslovky (ve formě známky z testu fiktivních žáků) a rovněž jsme si vysvětlili, jakým způsobem Španělé svá příjmení získávají.

La tarea (DÚ) es: str. 14 + představit se několika větami jako obyvatel některé cizí země (kreativitě se meze nekladou :)).


¡Hasta el miércoles! Těším se na Vás.


Cordialmente,

Hana
Od: (žák)Pro: (učitel)